YAŞ Kararları Ekonomiyi Etkileyecek mi?

  • 28 Temmuz 2016
  • 83 kez görüntülendi.
YAŞ Kararları Ekonomiyi Etkileyecek mi?

YAŞ kararları saat 10 :00 itibariyle açıklandı.  Beklenen ve bir kaç gündür haberlerde duyduğumuz üzre darbeye katılan komutanların görevinden uzaklaştırıldığı diğer komuta kademelerinde ise çokta fazla bir değişikliğin olmadığı kararlar çıktı.

Özellikle darbecilerin görevlerine son verilmesi artık hükümetin bu işin sonuna  doğru adım adım yaklaştığını göstermektedir. Bu da piyasalar da olumlu bir etki yapacak ve yükselen dolar euro altın yavaş yavaş gerilemeye düşen borsa ise her gecen gün yükselmeye başlayacaktır. Her  ne kadar haber sitelerinde darbecilerin B ve C planı olabileceği söylense de hükümetin bu kararlı tavırları  gerek askerin gerek polisin yaptığı çalışmalar neticesinde bu planların çokta uygulanmasının mümkün olmadığı görülmektedir.

Ayrıca askerin çok fazla değişmeyen komuıta kademeleri ,komuta kademesinin hainlere karşı mücadelesi ve hükümetle işbirliği içerisinde olması tüm piyasaları olumlu yönde etkileyecektir.  Bu durumda piyasaların da düzelmesi beklenmektedir.   Fakat yinede çok fazla bir düşüş olacağını söylemeyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ