Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

  • 08 Nisan 2016
  • 999 kez görüntülendi.
Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Açılan vadesiz hesaplarda, bakiye kalmasa bile bankanın tanıdığı ek hesap sayesinde nakit çekimi ve fatura borçları, kira gibi ödemeleri aksatmadan yapabileceğiniz, ek hesap, ek bakiye ismiyle anılan hesap hizmeti kervanına Yapı Kredi Bankası da katılmış ve Esnek Hesap adı verilen hizmet ile müşterilerine hizmet etmeye başlamıştır. Esnek Hesap açtıran müşterilere World Bank Kartı verilmektedir.

Yapı Kredi Esnek Hesap açtırmak için Yapı Kredi Bankasının ATM noktalarına, İnternet bankacılığına, mobil cep bankacılığına başvuru yapabilirsiniz. Eğer ki ATM noktalarından yapılan başvuru işleminiz onaylanmaz ise Yapı Kredi Bankası şubelerine başvurabilirsiniz.

Şubelere başvuru sırasında maaşlı çalışanların maaşlarını gösteren bordro veya maaş bordrosu alamayan kişiler için de şirkette imza yetkisi olan kişilerin vereceği maaş yazısı ve serbest meslek sahipleri de vergi levhalarıyla başvurabilmektedir. Yapı Kredi Bankası, Esnek Hesap için başvuran müşterilerinin gelir durumlarına göre kart limitini belirlemektedir. Borcunu düzenli ödeyen müşterilerin talepleri de dikkate alınarak limit artırımı yapabilmektedir.

Esnek Hesapta, bakiyenin kalmasa bile nakit para çekebilir, faturalar için otomatik ödeme talimatları verebilir, vergi ve SGK borçlarını ödeyebilirsiniz. World Bank Kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Yapı Kredi Esnek Hesabı, diğer vadesiz mevduat hesabından ayıran en önemli özelliği ise borcun aylık ödenebildiği gibi 3 aylık olarak da ödenmesidir. Esnek Hesap başvuru sırasında Esnek Hesabınız için e-Hesap Özeti talimatı vererek, Esnek Hesapta ki hareketliliği, yapılan harcamaları, ödemeleri bankaya belirlediğiniz e-posta adresine gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Gelelim Yapı Kredi Bankasının Esnek Hesap faiz oranlarına. Yapı Kredi Bankası, Esnek hesap kullanımı için aylık %2.02 faiz uygulamaktadır. Şöyle bir örnek vermek gerekirse 1 aylık süreliğine 1.000 TL kullanan bir kişinin aylık ödeyeceği faiz tutarı 25.82 TL olacaktır. Kredi kartlarından nakit çekimine uygulanan faiz oranı düşünüldüğünde bu oran kredi kartlarına göre çok cazip bir rakam olmaktadır. Son olarak, Yapı Kredi Bankasının Esnek hesap için vermiş olduğu ek limitin kullanılması zorunluluğu olmayıp, kullanılmadığı zamanda her hangi bir komisyon ücreti alınmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ