Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nedir?

  • 09 Nisan 2016
  • 19.485 kez görüntülendi.
Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Nedir?

Mevduat hesabınıza bağlı, hesabınızda yeterli para olsa bile kullanabileceğiniz ek hesap hizmetlerinden biri de Vakıfbank’a ait Kredili Bankomat hesabıdır.

Vakıfbank Kredili Bankomat hesabı başvurusunda, Vakıfbank’tan maaş alan maaşlı müşteriler için her hangi bir belge talep edilmeyip, müşterinin maaşına göre ek hesap limiti belirlenmektedir. Maaş müşterisi olmayan kişilerin, Vakıfbank Kredili Mevduat hesabından yararlanabilmesi için kimlik belgesi fotokopileri, gelir belgesi ve en son tarihli telefon, su faturalarından birini ibraz etmesi gerekmektedir. Kredili Bankomat hesabınızda, bakiye kalmasa bile bankanın müşterisi için yüklediği ek limit sayesinde nakit para çekimi yapılabilir, alışveriş yama imkanı ve fatura ödemeleri, otomatik ödeme talimatları verilebilmektedir.

Kredili Mevduat hesabına yatırılan para, otomatikman borca kesilmektedir. Böylece banka şubelerine gitmeden Kredili Bankomat hesap borcu ödenmiş olmaktadır. Yine maaş müşterisi değilseniz ve Kredili Bankomat hesabının ek limitinden kullanılan bakiye, 1 ay içerisinde ödenmediği zaman kartın kullanımı geçici olarak kapatılacaktır. Borcun ödenmesi durumunda kart tekrar hizmete girecektir.

Kredili Bankomat hesabına yüklenen ek limitin kullanılmaz zorunluluğu olmayıp, kullanılan ek bakiyenin, kullanıldığı gün kadar faiz uygulaması yapılmaktadır. Vakıfbank İnternet banksı müşterisiyseniz, İnternet bankacılığı sistemi sayesinde Kredili Bankomat hesabınızla ilgili 30 güne kadar hesabınıza ait hareketliliği görebilirsiniz. Aylık geliri yüksek olan ve kredili bankomat hesabı borçlarını zamanında ödeyen müşterilerin, kart limit artırma talepleri olumlu karşılanmaktadır.

Bankomat kartınıza ait hesabınızı, Havuz Hesabı uygulamasına dahil ettirebilirsiniz. Bu sayede, hesabınızda bulunan nakit fazlasını yatırıma dönüştürebilir, düzenli ödemelerinizin, Bankomat ve Para Bankomatlarında yapılabilecek bankacılık işlemlerinizin, otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredili mevduat hesabının aylık faiz oranı %2.00’dir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse 1.000 TL kredi bankomat hesabı ek limiti kullanan bir kişinin aylık ödeyeceği rakam 25-28 arasıdır. Faizin günlük işlediği düşünülürse kullanılan süre ile aylık alınan faiz tutarı arasında bir orantı kurup, bilgi sahibi olabilirsiniz. Son olarak Vakıfbank bankomat hesabının iptali için Vakıf Bank şubelerine başvurmanız ve kartınızın borcunun olmaması lazımdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İbrahim dedi ki:

    Bu ay 200 lira kredili mevduat hesabından para çektim.Maaşım her ay vakıfbanka yatmaktadır.Bi dahaki maaşım yattığında bu 200 liralık borç otomatik olarak kapanır mı ?

BİR YORUM YAZ