Ücretsiz Findeks Notunu Öğrenme

  • 09 Nisan 2016
  • 169 kez görüntülendi.
Ücretsiz Findeks Notunu Öğrenme

Kredi kayıt bürosu tarafından düzenli olarak tutulan ve kişi ve kurumların finansman performanslarına göre derecelendirilen puanlara verilen sisteme Findeks kredi notu adı verilmektedir. Bu kredi notları, finans kuruluşlar için bir referans kaynağıdır. Finans kuruluşları kendilerine başvuran müşterilerinin finans geçmişlerini bu sistem sayesinde öğrenir ve öğreneceği bilgilere göre müşterilerinin taleplerine cevap vermektedir.

Kişi veya kurumların bankalardan kullanmış olduğu tüketici kredileri, kredi, kartları, mevduat hesapları, çek, senet, teminat mektupları gibi bankacılık hizmet ve ürünlerini kullanırken göstermiş olduğu olumlu performanslar kredi notunun yükselmesine neden olurken, yaşayacağı sorunlar ise kredi notunun düşmesine neden olmaktadır. Her insanın istese de istemese de bir kredi notu bulunmaktadır. Peki, Findeks kredi notumuzu ücretsiz öğrenebilir miyiz? Maalesef Hayır cevabını vermek zorunda kalıyoruz.

Findeks, kurulduğu ilk yıllarda kredi notunu öğrenmek için her hangi bir ücret talep etmiyordu. Ancak şimdilerde kredi notunu öğrenebilmek için 4 TL+KDV dahil olmak üzere 4.72 TL ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Findeks kredi notunu öğrenebilmek için öncelikle Findeks.com adresine üye olmak zorundasınız. Daha sonra Findeks Kredi notunu öğrenme sayfasından 4.72 TL’lik ödemeden sonra TC kimlik numaranızı ve cep telefonunuz girdikten kısa bir süre sonra Findeks kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Findeks kredi notunu öğrenebilmenin diğer bir yolu ise banka şubeleridir. Bankaya yazacağınız bir dilekçe sonrası ve sizlerden talep edilecek bir miktar bedelden sonra Findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bankalardan Findeks kredi notunun öğrenmenin daha kısa yolu İnternet ve mobil bankacılık sistemleridir. Tüm bankalar, İnternet ve mobil bankacılık hizmetlerinde Findeks kredi notunuzu öğrenmenize yardımcı olmaktadır. Tabi ücretini ödemek şartıyla.

Findeks notunu öğrenebileceğiniz son yol ise cep telefon operatörlerinin verdiği SMS hizmetleridir. Üç GSM operatörü de 9 TL karşılığında bu hizmeti vermektedir. Hiç mi ücretsiz öğrenemeyiz derseniz size bir fikir. Eğer ki samimi olduğunuz bir bankacı dostunuz varsa size Findeks kredi notunuzu öğrenebilir ki öğrendiğim için söylüyorum. Kısaca özetlersek Findeks notunu ücretsiz öğrene şansınız olmayıp, pamuk eller cebe diyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ