Sanal Pos Nedir?

  • 18 Mayıs 2015
  • 18 kez görüntülendi.
Sanal Pos Nedir?

Kredi kartı ile alışveriş ve bunun aracı olan sanal pos nedir? sanal pos tarihi nedir? ne zaman kullanılmaya başlandı? sanal pos hakkında merak edilenler hakkında kısaca bahsedelim.

İnternet, herkesçe bilindiği gibi 1993 yılında ortaya çıkmış ve tüm ülkelerin kullanımına sunulmuştur. Bu yıldan itibaren ise sürekli internet teknolojileri geliştirilmeye başlanmış ve ortaya birçok yenilik konulmuştur. Bu yeniliklerin başında da e-ticâret ile bankacılık hizmetleri gelmiştir. Çünkü insanlar, bankaya ya da herhangi bir tâhsilat merkezine gitmeden, evlerinden verdikleri siparişleri internet üzerinden kolayca ödeyebilme şanslarına sahip olmuşlardı.

İşte, bu yeni teknoloji de kullanıcılar tarafından sevilerek benimsendi ve günümüzün en önemli işlevsel unsurlarından biri hâline geldi. Aynı şekilde bankacılık sektörü ise, buna duyarsız kalmayı reddederek, kendi hizmetlerini internet ortamına adapte etmeye başladılar. Yani sanal pos adı verilen internet üzerinden ödemeyi kolaylaştıran ve güvenli hâle getiren yazılımlar, doksanlı yılların ortasında kullanıma açılmıştır. Türkiye’de Garanti Bankası’nın öncülüğünü ettiği bu sistem,  günümüzde artık hemen her banka tarafından

Bireylerin, internet üzerinden kolayca alışveriş yapmalarını sağlayan sanal pos sistemi, birçok elektronik ticâret sitesinde kullanılmakta ve ortaya koyduğu güven ile de, alışveriş severlerin hizmetine sunulmaktadır. Son yıllarda geliştirilen

BKM Express ya da muhtelif teknolojiler de, yan bileşen olarak hizmet etmeye devam edecek ancak sanal posun tahtını sallayamayacaktır. Bu anlamda birbirlerinden zaten ayrı düşen teknolojiler, online alışveriş ortamında hayatımızı kolaylaştıran unsurlar arasında yer almaktadır. Umarız ki, gelecek nesiller için bu konuda daha iyi teknolojik ürünler sunulmuş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ