Maksimum Vadeli Hesap Nedir?

  • 13 Haziran 2016
  • 5.114 kez görüntülendi.
Maksimum Vadeli Hesap Nedir?

500 TL ve üzeri limitlerde gecelik faiz işleyen, hesaptaki paraların istenildiği zaman kullanılabilen, fatura ödemeleri için otomatik talimat verilebilen, hesabınızda para kalmasa bile otomatik talimat verdiğiniz ödemeleri zamanında gerçekleştiren İş Bankası vadeli hesaplarla Maksimum Vadeli Hesap adı verilir.

Maksimum Vadeli Hesap, klasik vadeli hesaplar gibi paranın vade bitimine kadar kullanılmaması esası bulunmamaktadır. Paranızı dilediğiniz zaman çekebilir, taksit, kira, vergi ödemeleri yapabilir, isterseniz otomatik talimat verip hizmet faturalarını düzenli şekilde ödenmesini sağlamayabilirsiniz. Maksimum Vadeli Hesaptan yaralanabilmek için Sınırsız Otomatik Servis hizmetini açtırmanız gerekmektedir. Maksimum Vadeli Hesap, sadece TL cinsinden açılmaktadır. Yine sadece gerçek kişiler Maksimum Hesap artırabilirler. Saat 15:30 itibariyle mevcut bakiyenin asgari limitin üzerinde olan kısmı Maksimum Vadeli Hesaba aktarılarak bir günlük vadeli mevduat olarak değerlendirilmektedir. Bu işlem hafta sonları yapılmamaktadır. Maksimum Hesaptan gecelik düzenli faiz alabilmek için alt limit 500 TL, 5.000 TL’dir. 5.000 TL üzerinde ki hesaplar gecelik faiz işleminden yararlanamamaktadır. İş Bankası Maksimum Vadeli Hesap faiz tahakkuku her gün 00.00 – 08.00 saatleri arasında hesaba geçmektedir. 00.00-08.00 saatleri arasında ki 500 ile 5.000 arasında ne kadar para varsa o paranın değeri kadar günlük faiz tahakkuk işleyecektir. Kazanılan faizler ana parayla ayrı tutulmayıp, ana paraya eklenmektedir. Maksimum Vadeli Hesaba Maksimum Vadeli Hesap talimatı kapsamında vadesiz mevduat hesabından sistem tarafından günde bir kez gerçekleştirilecektir. Süpürme İşlemi dediğimiz Ödeme Hesabından saat 15.30’da asgari limitin altında kalmayacak şekilde belirleyeceğiniz tutarın üzerindeki bakiyenin günlük vadeli hesaba sistem tarafından aktarılması işlemi dışında para girişi yapılamamakta olup, para çıkışı her türlü temas noktasından gerçekleştirilebilmektedir. Maksimum Vadeli Hesaplar, 500 TL ve üzeri nakitlere günlük %7.50 oranında faiz vermektedir.

İş Bankası vadeli hesap açtırmak isteyenler İş Bankası şubeleri ve İş Bankası İnternet bankacılığını kullanabilirler. Ayrıca ortak hesap açtırmak isteyen gerçek kişiler, Maksimum Vadeli Hesapları sadece banka şubelerinden açabilirler. Diğer İş Bankası iletişim noktalarından müşterek ortak hesap açamamaktadırlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ