Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

  • 09 Kasım 2016
  • 273 kez görüntülendi.
Kredi Ve Kredi Kartı Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Kişiler en iyi şekilde verim alabilmek ve bankacılık işlemlerini sürdürebilmek için kredi sicili affının ne zaman çıkacağını merak etmektedir.

Her yıl TESK tarafından yapılan araştırmalar sonucunda esnaf ve şahsi kişilerin kredi sicili içerisinde olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda ellerinin bağlı olmasından hiçbir işlem yapılamamaktadır.

Kişilerin düzensiz hareketler içerisinde bulunmasına karşılık verilen cezai şartlandırmalar bulunur. Kredi sicili affına yakalanmış kişiler hiçbir kredi imkânından yaralanamazlar.

Ev Alacaklar Ve İş Yeri Açacaklar

Ev alacak, araç alacak ve yeni iş yeri kuracak milyonlarca kişinin aklındaki tek soru kredi sicili affıdır. Zirakredi sicili affıyla birlikte birçok kişi anlık olarak kredi başvurusu yapabilecek ve bu konuda belirlenen, projeye geçirilen durumların faaliyetine başlanacaktır.

2016 Kredi Sicili Affı

Günümüzde mecliste bahsedilen önemli konulardan biri de kredi sicili affıdır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki milyonları ilgilendiren bu sorunla Türkiye’nin pratik olarak gelişmemesi ile aynı düzlemdedir.

Merkez Bankası’ndan Af

Kişilere af tanıyan Merkez Bankası bu konuda birçok katı kurallar getirmiştir.Yalnızca borcu olmayan kişilere getirilen müjdeli haberini kredi sicilini kaldırmakla sürdürecektir.

Kişilerdeki kredi notunu sıfırlayarak ve kişilerin daha verimli işlemleryapabilmesi adına devlet tüm hazırlıklarına başlamıştır. Kişiler belli bir sürenin sonunda hali hazırda bulunan kredi notu değerlerini sıfırlayacaktır.

Bu konuda kişilere daha rahat bankacılık işlemi tanınmaktadır. Henüz netlik kazanmayan bu durum ilerleyen günlerde bizlere cevap olarak dönecektir.

Sık Sık Aftan Yararlananlar

Kredi notu affında ele alınan en önemli unsurlardan biri de sürekli sicil affından faydalanan kişilerdir. Tanınanaftan sık sık yaralananlar içingerekirse hiçbir işlem yapılmayacakgibi söylentiler de bulunmaktadır.

Kişiler kredi sicil affının vahamiyetini anlamadıkları durumlarda ve tekrar bu sorunlakarşılaştıklarında kesinlikle tepkiler olumlu olmamaktadır.

Kredi Sicili Affı Kalkarsa Kredi Notu Nasıl Olur?

Kişilerin iyi bir kredi çekmelerini sağlayan tablo herkes tarafından kredi notu olarak bilinmektedir ve bu bilgi üzerine işlemler sürdürülmektedir.  Kredi notu üzerindenkredi almayı hedefleyen kişiler; beraberinde de sicil affı sonrasında kredi notlarını merak etmektedirler.

Birçok kritik değerlendirmeler sonrasında kişiye özel kredi notu değerlendirmeleri olmaktadır. Buna bağlı olarak da kredi notu telafisi bulunmaktadır.

Borcu Olan Kredi Sicil Affı Talebinde Bulunamayacak

Borcu olan kişiler çok fazla bir hak talep edememektedir.Dolayısıyla da bu kişilerin borçlar bitmeden de böyle bir hak talep etmemeleri ve af beklememeleri gerekmektedir.

Kişinin ilgili borç tutarı baz alınarak kredi notu endeksi 1900’a ayarlanır. Kişiler borçlarını ödedikçe düşen miktarın azalmasıyla da birlikte kredi notu daha yüksek değerleri gösterecektir.

Kredi Sicil Affı Değerlendiriliyor

Herkese eşit değerlendirmelerin sağlanabilmesi adına kredi sicili affı konusunda çalışmalar sürmekte ve konu hakkında sona yaklaşıldığı bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ