KOSGEB İş Projesi Nasıl Hazırlanır

  • 20 Kasım 2016
  • 148 kez görüntülendi.
KOSGEB İş Projesi Nasıl Hazırlanır

KOSGEB, 2016 yılı boyunca binlerce girişimcinin hayalini kurduğu işler için, hem onların eğitimlerini üstlendi hem de en büyük eksiklikleri olan finansmanlarını sonuna kadar sağladı. Bu finansman sağlanırken ise, hem bölgesel olarak ihtiyaç duyulan alanlara öncelik verildi hem de ülkemizin daha iyi bir şekilde kalkınabilmesi için ihtiyaç duyulan sektörlere ağırlık verildi. 2016 yılı boyunca hayvancılık ve tarım alanında, kişilerin aklına daha önce gelmemiş olan projeler ortaya çıktıkça ve bu projeler de bir bir gerçeğe dönünce, yeni girişimcilerin de önü açılmış oldu. Fakat, birçok girişimci, devlet tarafından verilecek bu destekler için tamamlanması gereken adımları zahmetli bulduğundan dolayı, ne yazık ki yolun başında pes etmiş durumdadır. Bu yollardan en zahmetlisi ise KOSGEB iş projesi hazırlamak olarak görünmektedir. Kişilerin kurmak istedikleri iş ile ilgili Pazar araştırması yapmasını isteyen KOSGEB, kimler ile rekabet edeceklerini bilmeleri, kendilerinin de diğer rakiplerine göre hangi konularda farklılık yaratacaklarını öğrenmek istemektedir. Bu adıma gelen kişiler KOSGEB iş projesi nasıl hazırlanır hakkında birçok araştırma yapsa da, istediklerini bir türlü alamamıştırlar.

KOSGEB İş Projesi Hazırlamak İçin Gerekenler

KOSGEB iş projesi nasıl hazırlanır konusunda vereceğimiz bilgileri, öncelikli olarak birkaç madde ile yazmamızda fayda vardır. Buna göre;

  • İş projesinde ilk bölüm, girişimciler ile ilgili bilgilerin bulunduğu bölümdür.
  • İş projesinde ikinci bölüm, nasıl bir iş planlandığı, bunun için hangi bölgenin seçildiği, ne gibi adımlar atılacağı, bölge ve genel piyasada bu tarz bir işlem yapan farklı rakiplerin olup olmadığı, sektörde giriş ya da çıkış engelinin olup olmadığı, kaç kişinin çalıştırılacağı ve bu iş için hukuki bir engel olup olmadığından oluşacaktır.
  • İş projesinin son bölümünde ise, kurulum ve faaliyete geçme işlemleri için ne kadar bir finansman desteğine ihtiyaç duyduğunuzu detayları ile birlikte yazmalısınız.

Görüldüğü gibi, KOSGEB iş projesi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı, bu 3 madde ile kısa sürede açıklanmıştır. Proje hazırlayacak kişilerin, örneklerden yola çıkarak ya da sadece kendi fikirleri ile oluşturdukları projelerini uzmanlara sunmaları yeterli olacaktır. Ön incelemede bir eksiklik olduğu belirtilmezse, projenin kurul tarafından incelenmeye alınacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ