Esnafa Kredi Halk Bankasından

  • 26 Mayıs 2017
  • 217 kez görüntülendi.
Esnafa Kredi Halk Bankasından
İşini büyütmek veya borçlarını ödemek için krediye ihtiyacı olan ve kosgebten ,devletten hibe vb. destekleri alamayan esnafımıza krediyi Halk Bankası veriyor.
İşletmeniz için gereken krediyi Halk Bankası size Esnaf ve sanatkarlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifi desteğiyle sunuyor.
Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarınızın karşılanması için İşletme Kredisi:
  • Halk Bankası kredi geri ödemeniz için size farklı periyotlarda ödeme planı sunuyor.
  • 60 aya kadar vade yapılacak olan kredi ödemeniz isteğinize bağlı olarak aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme periyotlarla ödeyebilirsiniz.
  • Bağlı bulunduğunuz Esnaf ve sanatkarlar  Kredi ve Kefalet Kooperatifi risk grubuna göre 75.000-TL, 100.000-TL, 150.000-TL limitli kredi verilebiliyor. Kredi verilirken kooperatifteki siciliniz ,banka sicilinizin durumu gözönünde bulundurularak verilecek kredi miktarı belirleniyor.

Krediye Kimler Başvurabilir?

Ortağı olduğu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kefaletiyle;
  • Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı,
  • İş veya ikametgâhının bulunduğu ilçede faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ortak olan,
  • Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip gerçek kişiler

Halk Bankasının verdiği bu kredilerden faydalanabilir.

Krediye Nasıl Başvurabilirim?

Öncelikle bir Esnaf Kefalet Kooperatifine  kayıtlı olmanız gerekiyor. Nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
Kooperatifçe kefalet verilen kredi talebi Halk Bankası tarafından  değerlendirilerek onaylanması ve gerekli teminat koşullarının sağlanması halinde kredi kullandırımı gerçekleştiriliyor.
Eğer bir Kooperatife ortak değilseniz, 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu ve Kooperatifin Kuruluş Ana sözleşmesi uyarınca en yakın ESKKK kooperatifine ortak olunması gerekmektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ