Banka Dışında Para Bulma

 • 16 Mayıs 2016
 • 1.676 kez görüntülendi.
Banka Dışında Para Bulma

Kredi notunun çok riskli olması, Merkez Bankası’nın kara listesine girmiş kişiler bankalara kredi için başvurdukları zaman bankalar kredi vermemektedirler. Aslına bakarsanız bankalar kimseye minnet etmeden her zaman para bulabileceğiniz tek yerdir. Ancak bankalardın da belli şartları vardır. Geri alamayacağını düşündüğü kişilere kredi ve banka ürünlerini kullandırmak istemez. Durum böyle olunca kişiler nakit ihtiyacını karşılamak için banka dışında para bulma alternatifleri aramaya başlar.

Kredi kullanamayan kişilerin para bulabilecekleri adresleri tek tek sizlerle paylaşacağız. Öncelikle kredi kartınızda limit varsa kalan limiti nakit çekebilir veya kredi kartına taksitli avans hizmetinden yararlanabilir. Yine vadesiz hesaplara tanınan ek krediden para çekmekte diğer bir para bulma şeklidir. Kredi kartında limit yok, ek hesapta limit yok ve acil para lazım.

Senetle mal almak ve alınan malın satılmasıyla elde edilecek para bir çözüm olabilir. Mesela senetle cep telefonu, bilgisayar, beyaz eşya alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu ürünleri hiç kullanmadan daha düşük fiyata satabilirsiniz. Bir başka para bulma yöntemi ise cep telefon operatörlerinin yapmış olduğu cep telefon kampanyalarından yararlanarak olacaktır. telefon hattına kredi Bunun için öncelikle faturalı bir hattınızın olması şarttır.

Bağlı olduğunuz cep telefon operatörü faturanıza aylık gelen miktar üzerine ilave edilecek şekilde taksitli yeni cep telefonu satışı yapmaktadır. Bu cep telefonu yapılacak sözleşme sonrası alınır ve hiç kutusu açılmadan cep telefon bayilerine fiyatın %20 – 30 oranında düşük fiyata satılır. Böylece elde edilecek para geçici olsa da nakit ihtiyacınızı bir karşılamış olacaktır.

Son olarak para bulabileceğiniz adres ise tefecilerdir. Ancak tefecilerin uyguladığı faizler anormal aşırıdır bilginiz olsun. Diyeli mi bankadan 10.000 TL kredi kullandık ve bankaya aylık 2016 yılı için taş çatlasın aylık 1.60 iken tefecilerde bu oran aylık %7 ile 10 arasında değişmektedir. Ayrıca tefecilerden para almak gayri resmi bir davranış olacaktır ve kanunen suçtur.

Tefecilerden alınan paraların geri ödenmesi durumunda çok ciddi yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü tefecinin borç verdiği paradan dolayı karşı taraf hakkında yasal işlem yapabilme yetkisi bulunmamaktadır. Böyle olunca orman kanunları bile kullanılması kaçınılmaz olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. mustafa değerli dedi ki:

  bankalarda puanım düşük kredi alamıyorum 50.000 tl krediye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

  1. Celebi dedi ki:

   sicil affı yasasından yararlanmanız mümkün bankalara başvurun

 2. mustafa değerli dedi ki:

  50000tl paraya ihdiyacım var nasıl alabilirim

 3. reliancefnance dedi ki:

  Merhaba,
  Ben özel ve okunaklı bir para havalandırıcı değilim, çok ciddi bir insana lmoney veriyorum, çok düşük bir faiz oranı% 3 ile öğrenci parası, şirket parası ve işletme parası veriyorum, 3000 dolardan 500,000 dolara para vereceğim, 48 saat içerisinde paranızı işleme koymak ve size aktarmak için aşağıdaki e-posta adresiyle bizimle iletişime geçin, size gerekli tüm ayrıntıları verdikten sonra, size gerçek bir borç alanımız olmasını sağlayın. Bize e-posta yoluyla ulaşın:hdjfhfkf090@gmail.com

 4. Murat dedi ki:

  Bir kredi veya mali yardıma mı ihtiyacınız var?
  Sana maddi yardım edebilirim. Eğer borç para almak istiyorsanız, e-posta yoluyla bana ulaşın: 3kredi@gmail.com veya whatsapp +917338373370

BİR YORUM YAZ