Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

  • 09 Ağustos 2016
  • 229 kez görüntülendi.
Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi notu, bireylerin bankalardan kullandıkları taksitli kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarına ait kredi kullanım ve ödeme alışkanlıklarına göre hesaplanan bir nottur.

Para lazım fakat kredi notunuz düşük olduğu için kredi alamıyorsunuz.  Bu durumda nereden para bulabilirim sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz.

Birinci yolumuz eğer üzerinizde taşınır taşınmaz bir mal varsa bunu ipotek gösterebilirsiniz. banka bu malınızın üzerine ipotek koyar ve değeri kadar meblağı size kredi olarak verir.

ikinci bir yol sağlam bir dostumuzdan borç para bulmaktır ki günümüzde böyle bir dost pek bulunmaz.

Kredi kullanmayanların para bulma alternatiflerinden ikincisi  vadeli hesaplara tanınan ek hesaplar başvuracağımız ikinci bir yöntem olmalıdır. Bu ek hesaplar kısa süre de olsa nakit ihtiyacını karşılamış olacaktır. Yine varsa kredi kart limitinizde size kısa süreliğine yardım edecek bir yöntem olacaktır.

Senetle alınacak  beyaz eşya, elektronik eşyaların  satımı ile geçici para bulma sorunu ortadan kalkacaktır. Bu yöntemle ile en çok alınan eşya cep telefonlarıdır. Alınan sıfır cep telefonları, paket açılmadan satılmakta ve alınan fiyatın %20-30 arasında daha düşük bir fiyata geri satılmakta ve nakit ihtiyacı karşılanmaktadır.

Yada cep telefonu bayisinden tarifenize ekli bir cep telefonu alıp ikinci el bir cep telefoncuya satabilirsiniz. örneğin 2500 TL ye aldığınız sıfır  bir cep telefonunu 1800 2000 TL gibi bir rakama satabilirsiniz.

Diğer bir para bulma yöntemi ise asla tavsiye etmeyeceğimiz tefecilerden para almaktır. Tefeciler, ya yüksek faiz oranından para verip senet imzalatmak da ya da borç isteyenlere boş senet imzalatmaktadır. Bu da borçlu için felaketin habercisidir. Bu yöntem ayrıca illegal bir yöntem olduğunu da hatırlatmak isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ